Jesteś tutaj: Aktualności Zaproszono nas na Festiwal Muzyki i Tańca Świata 2010

Zaproszono nas na Festiwal Muzyki i Tańca Świata 2010

Email Drukuj PDF

goralZespół Jubilat otrzymał zaproszenie do udziału w prestiżowtym festowalu Muzyki i Tańca Świata, jaki będzie się odbywał w dniach od 6 do 11 sierpnia 2010 roku w Japonii. Marzymy o tym, by tam pojechać. Oto treść zaproszenia, która do nas dotarła.

Festiwal Muzyki i Tańca Świata (WMDF) stara się o zdobycie pierwszeństwa oraz miana największego tego typu festiwalu Japonii, skupiającego wiele zagranicznych zespołów. Festiwal organizowany jest w mieście Hakodate (wyspa Hokkaido). Początkowo w realizacji tego wydarzenia wzięło udział 300 uczestników, którzy zebrali 20,000 publiczność. Bazując na sukcesie pierwszego festiwalu, kolejny odbędzie się 06-11 sierpnia 2010 roku.

Festiwal będzie się odbywał na koncertowej scenie na świeżym powietrzu ze spektakularnym widokiem na górę Hakowate. Będzie także zawierał liczne przedstawienia oraz warsztaty na mniejszą skalę w okolicy miasta.

Festiwal będzie wspierany przez komitet organizacyjny składający się z przedstawicieli różnych sfer życia miasta Hakodate. W szczególności z członków zespołu "Hinoki-ya", powstałego w Hakodate. Hinoki-ya uczestniczyło w festiwalach muzycznych na całym świecie, między innymi w Chorwacji, Brazylii, Francji, Grecji, Bośni i Hercegowinie. Zespół jest bardzo dumny i podekscytowany możliwością wykorzystania swojego doświadczenia w wykreowaniu niezapomnianej tradycji w swoim rodzinnym mieście.

Rok 2009 upamiętniał 150 letnią rocznice miasta Hokadate. Festiwal WMDF obchodził tą rocznice patrząc nie tylko w przeszłość ale także w przyszłość „150 lat za nami, 150 przed nami”. Muzyka i taniec są wspaniałym modelem dla tego typu wybiegania myślą w przyszłość, są ogniwem łączącym nas z tradycją oraz ideami przeszłości. Dostarczają nam wzorów jak kultura może stać się dziedzictwem przyszłych pokoleń.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznym festiwalu WMDF. W szczególności zależy nam na zespołach, które pomogą nam docenić związki z przeszłością, pozwolą ujrzeć możliwości przyszłości oraz zrozumieć nasze znaczenie dla teraźniejszości.
Szczegóły zamieszczamy poniżej, z radością odpowiemy na dalsze pytania. Jeżeli istnieje taka konieczność możemy wysłać oficjalne imienne zaproszenie. Mieszkańcy Hakodate czekają z niecierpliwością aby móc powitać Was w swoim mieście. Zrobią wszystko co w ich mocy aby uczynić Wasz pobyt niezapomnianym.

Pozdrawiam,
Naoto Soga, Dyrektor WMDF
Joomlart