Jesteś tutaj: Aktualności 35 lat minęło - Jubileusz Jubilata

35 lat minęło - Jubileusz Jubilata

Email Drukuj PDF

1oldW 2010 Zespół Pieśni i Tańca Jubilat, będzie obchodził 35-lecie swojego istnienia. Były to lata pełne radości. To lata sukcesów, kwiatów na scenie, słów wdzięczności, atmosfery przyjaźni i życzliwości. Ale także lata mozolnych prób, godzin spędzonych na opracowywaniu repertuarów. Przez grupę wokalną i taneczną w ciągu tego czasu przewinęło się ponad  tysiąc osób. Zmieniały się twarze, zmieniały się pokolenia.

Jubilat odnosił tańczył, śpiewał, jeździł po świecie i odnosił sukcesy. Nie sposób zliczyć ilu widzom zespół dostarczył niepowtarzalnych przeżyć estetycznych. Od 1985 roku kierownikiem artystycznym zespołu jest Lubomir Szmid.  Do grupy należą całe rodziny, także te tańczące w zespole od pokoleń… j4Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” sięga do skarbca kultury ludowej i wydobywa z niego to, co ulega zapomnieniu starając się odtworzyć pieśni i tańce wielu zakątków naszego kraju, w nowej artystycznej formie, dbając jednocześnie o  zachowanie jej charakteru.
Bywa oklaskiwany na międzynarodowych festiwalach folkloru w Polsce, a także w Czechach, Jugosławii, Austrii, Niemczech oraz na odległych kontynentach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii historycznych zdjęć:

 Galeria zdjęć: historia zespołu

Joomlart